وبلاگ (آموزش و محتوای همراه )

اطلاع از خدمات استعلامات پلیس+10

وبلاگ (آموزش و محتوای همراه )

اطلاع از خدمات استعلامات پلیس+10

آخرین نظرات

مبلغ یارانه جدید چقدر است؟

محسن رضایی جزئیات بیشتری از افزایش یارانه جدید در دی ماه اعلام نکرده اما گفته طبق پیش‌بینی‌ها و برآورد‌ها به طور مثال یک خانوار چهار نفره رقمی معادل ۸۰۰ هزار تومان یارانه می‌گیرد.

اما یارانه جدید نقدی است یا در قالب کالا؟

آنگونه که معاون اقتصادی دولت خبر داده بخشی از این یارانه مانند گذشته به صورت نقدی پرداخت می‌شود و بخش دیگر در قالب کالا و یا بن کارت.

افزایش یارانه‌ها و دو برابر شدن آن همان خبر خوشی است که محسن رضایی وعده اجرا شدن آن را داده بود. اما او گفته قرار بود از آذرماه ماه رقم یارانه‌ها دو برابر شود، اما به علت مشکلاتی که در تهیه بن کارت ایجاد شد این روند به دی ماه منتقل شد.

گفته‌ای که نشان می‌دهد بخشی از این یارانه در قالب بن کارت پرداخت می‌شود.

مشمولان یارانه جدید چه کسانی هستند؟

اما سوال مهم این است که یارانه جدید به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ رضایی اطلاعات دقیقی در این باره نداده است. اما به نظر می‌رسد که مشمولان یارانه جدید همان افرادی هستند که یارانه معیشتی می‌گیرند.

از طرف دیگر، در بودجه سال ۱۴۰۱ مساله پرداخت یارانه جدید در بودجه مطرح شده است. آنگونه که جعفر قادری، نماینده مجلس اعلام کرده یارانه جدید قرار است به هفت دهک اول جامعه پرداخت شود.
در لایحه بودجه سال آینده هم مساله حذف ی

ارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی جامعه مطرح شده بود. یعنی قرار بود که یارانه سه دهک بالا حذف شود و فقط هفت دهک پایین یارانه بگیرند.
از دو سه سال گذشته هم کمک‌های معیشتی و حمایتی دولت مشمول ۶۰ میلیون نفر شده است. احتمالا همان هفت دهکی که جعفر قادری عنوان کرده بود.
بر این اساس به نظر می‌رسد که همان افرادی که تا پیش از این یارانه معیشتی یا همان یارانه بنزین را دریافت می‌کردند، می‌توانند از دی ماه منتظر افزایش یارانه باشند.

منبع:tejaratnews