وبلاگ (آموزش و محتوای همراه )

اطلاع از خدمات استعلامات پلیس+10

وبلاگ (آموزش و محتوای همراه )

اطلاع از خدمات استعلامات پلیس+10

آخرین نظرات

خرید خدمت سربازی

به گزارش بلاگ به نقل از مهر،  ثبت نام جریمه غایبین سربازی تا اسفند ماه ۹۵ تمدید شد. محمد کولیوند بعد از ظهر چهارشنبه ششم بهمن ماه در نشست خبری که در معاونت وظیفه عمومی شهرستان سنندج برگزار شد به تشریح قوانین و مقررات وظیفه عمومی که اخیرا ابلاغ شده بود پرداخت.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کردستان گفت: سازمان وظیفه عمومی طی اطلاعیه ای اعلام کرد که با اصلاح برخی از مواد بخشی از آیین نامه اجرایی پزشکی که از سال ۹۰ قانون این سازمان بود تغییر کرده و باوجود اطلاع رسانی های مکرر همچنان در اذهان عمومی این آیین نامه به شیوه قدیمی یاد می شود.

وی گفت: مشمولانی که دچار بیماری، نقص عضو و یا اختلال روانی جزئی هستند با در نظر گرفتن میزان تحصیلات آنان به تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی، قادر به انجام خدمت دوره ضرورت در امور غیر رزمی تشخیص داده شده و معاف از رزم می شوند.

کولیوند افزود: مشمولانی که به علت بیماری، موقتا قادر به انجام خدمت دوره ضرورت نباشند به منظور طی دوره درمان به تشخیص شورای پزشکی، حداکثر به مدت یک سال معافیت موقت به آنها داده شده و قبل از اتمام یک سال مهلت مقرر، می بایست در یک ماه مجددا برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود به وظیفه عمومی مراجعه کنند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کردستان عنوان کرد: مشمولانی که دچار بیماری، نقص عضو و یا اختلال روانی غیر قابل درمان هستند معاف دائم پزشکی شناخته می شوند.

کولیوند گفت: مشمولان برای درخواست معافیت پزشکی باید پس از فراغت از تحصیل، اخراج یا ترک تحصیل اقدام کنند مگر در صورت نقص عضو یا ابتلا به بیماری هایی که مدرک تحصیلی در معافیت پزشکی تاثیری ندارد.

وی افزود: مشمولانی که قد آنها کمتر از ۱۴۵ سانتی متر باشد معاف دائم پزشکی هستند، البته در مورد دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر، قد کمتر از ۱۴۰ سانتی متر شامل معافیت دائم پزشکی می شود.

کولیوند افزود: چاقی یا لاغری طبیعی که ناشی از بیماری نباشد معافیت نداشته و مشمولان در صورت چاقی یا لاغری مفرط ناشی از بیماری از رزم معاف می شوند و در زمینه معافیت پزشکی چشم، نمره یک چشم ملاک محاسبه است.

وی گفت: مشمولانی که دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم و پایین تر که ضعف بینایی یک چشم آنها بیش از شش دیوپتر باشد نیز معافیت دائم پزشکی تعلق می گیرد و دارندگان مدرک کارشناسی و بالاتر با ضعف بینایی بیش از هشت دیوپتر شامل معافیت دائم پزشکی می شوند.

وی افزود: مشمولانی که مبتلا به بیماری تعریق شدید کف دست و پا هستند معاف از رزم می شوند.

کولیوند گفت: همچنین صافی کف پا در صورتی که همراه با دفورمیتی مچ پا باشد معافیت دائم به آنها تعلق می گیرد البته دارندگان مدارک کارشناسی و بالاتر معاف از رزم خواهند شد.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کردستان اظهار داشت: کسری خدمت شامل کسانی می شود که کمتر از ۳۰ ماه جبهه یا کمتر از ۲۵ درصد جانبازی و کمتر از ۲۴ ماه اسارت داشته و تنها به مشمولین متولد ۱۳۷۲ و ما قبل آن که فاقد غیبت بوده تعلق می گیرد.

وی افزود: خانواده هایی که دارای دو فرزند معلول باشند با تایید سازمان بهزیستی و در صورت نداشتن غیبت یا توجیه غیبت از شرایط معافیت محسوب می شود و باید از طریق دفاتر پلیس ۱۰+ درخواست خود را ثبت نمایند.

کولیوند اظهار داشت: در صورت تلفیق جبهه و جانبازی باید مقدار جانبازی به تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران گواهی شده باشد و جانبازی خود یگان ملاک نیست و قابل تلفیق نمی باشد.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان عنوان کرد: مشمولان غایبی که دارای فرزند معلول ذهنی یا ناتوان باشد در صورتی که نوع و شدت نوع و شدت معلولیت به تایید سازمان بهزیستی و شورای پزشکی وظیفه عمومی برسد برابر با بخشنامه مورخه ۱۳/ ۹ /۹۵ غیبت مانع رسیدگی نمی باشد.

کولیوند با اشاره به قیمت جریمه های غایبین سربازی گفت: غایبینی که مدرک تحصیلی آنها زیر دیپلم باشد ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون تومان، فوق دیپلم ۲۰ میلیون تومان، لیسانس ۲۵ میلیون تومان، فوق لیسانس ۳۰ میلیون تومان، دکترای پزشکی ۳۵ میلیون تومان و دکترای غیر پزشکی ۴۰ میلیون تومان باید پرداخت کنند.

وی افزود: جریمه ها به صورت نقدی و اقساطی قابل پرداخت است و با این روش که در ابتدا ۳۰ درصد جریمه و مابقی تا ۲۴ قسط باید پرداخت شود.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کردستان اظهار داشت: غایبین می بایست هشت سال از مشمولیت دوره سربازی غیبت خورده باشند تا شرایط پرداخت جریمه را دارا شوند و پس از هشت سال غیبت به ازا هر سال غیبت اضافهباید ۱۰ درصد از مبلغ جریمه را پرداخت کنند.