خدمات پلیس+10

پلیس+10
آخرین نظرات

 شرایط و نحوه دریافت پلاک گذر موقت از سوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

اگر شما از گمرک خودروی خارجی وارد کشور ایران کرده باشید مدتی را باید با پلاک گذر موقت در ایران بگذرانید و بعد طبق قانون اگر قابل پلاک ایران باشید پلاک خواهد شد.

معاون فنی مهندسی و خدمات ترافیک پلیس راهور ناجا گفت:متقاضیانی که پلاک گذر موقت نیاز دارند می توانند با حضور در مراکز شماره گذاری و ارائه مدارک مورد نیاز برای واگذاری پلاکشان اقدام کنند.

به گزارش مهر، سرهنگ سعید روحی، با اعلام این موضوع که برای واگذاری پلاک، حضور مالک با خودرو در مرکز تعویض پلاک الزامی است، گفت: مالک باید حتما اصل و کپی پروانه سبز گمرکی را به همراه داشته باشد.

معاون فنی مهندسی و خدمات ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به این که اصل نامه گمرک تهران یا دفتر واردات با مهر برجسته، اصل و کپی گذرنامه و اقامت و اصل و کپی بیمه نامه شخص ثالث باید همراه مالک باشد، گفت: علاوه بر این موارد اصل کارت، صورت وضعیت پرداخت شده خلافی، صورت جلسه فک پلاک و زوج پلاک باید ارائه شود تا پلاک گذر موقت تمدید شود.

به گفته سرهنگ روحی، مالک وسیله نقلیه باید مبلغ دو فیش را نیز پرداخت کند:

الف: واریز فیش مالیات به مبلغ ٢٠ هزارتومان به شماره حساب سیبای مفتوحه شماره ٢١٧٠١٠١٢٧٥٠٠٤ به عنوان حق تمبر شماره گذاری خودروها با پلاک موقت

ب: واریز فیش پلاک به مبلغ ١٠٠ هزار تومان به شماره حساب ٢١٧١١٥٩٠١٣٠٠٢ خزانه داری کل به عنوان ناجا- تمرکز وجوه درآمد شماره گذاری و تعویض پلاک)

۹۵/۱۰/۰۲

نظرات  (۱)

سلام اگه خودرویی پلاک موقت باشد میشپد انرا خرید وبه نامه خودم پلاک کنم هزینه مالیات را چطوری باید متوجه بشم مرسی