وبلاگ (آموزش و محتوای همراه )

اطلاع از خدمات استعلامات پلیس+10

وبلاگ (آموزش و محتوای همراه )

اطلاع از خدمات استعلامات پلیس+10

آخرین نظرات

سرهنگ امیدی تاکید کرد: مشکلی پیرامون ثبت سند از سوی راهنمایی و رانندگی وجود ندارد و به هنگام تعویض پلاک نیز سند سبز مالکیت به راننده اعطا می‌شود که حکم سند رسمی را دارد.

پلیس راهنمایی و رانندگی بر اساس قانون نسبت به ثبت نقل و انتقالات سند خودروها اقدام می‌کند و در این رابطه اجباری برای مالکان جهت ثبت در دفترخانه‌های رسمی وجود ندارد.

وی افزود: برخی دفترخانه‌ها عنوان کردند که سند راهور معتبر نیست اما به صراحت اعلام می‌کنم که دادگستری در هنگام بروز مشکلاتی اینچنین از ما استعلام می‌گیرد و تمام فعالیت‌های راهور در حوزه ثبت سند قانونی است.

سرهنگ امیدی با تاکید بر اینکه محدودیت قانونی برای صدور سند از سوی پلیس راهور وجود ندارد، گفت: هم اکنون خریدار و فروشنده خودرو به مراکز ما مراجعه می‌کنند اما بعضا سوالاتی از سوی مردم در این خصوص وجود دارد که سند صادره از راهور معتبر نیست اما شهروندان بدانند که مشکلی در این رابطه نداریم و تمام فعالیت‌ها در این چارچوب بر اساس ضوابط قانونی است.

رئیس پلیس راهور انتظامی استان کرمانشاه در ادامه ثبت سند خودرو در دفترخانه‌های رسمی را اختیاری عنوان کرد و گفت: اگر خریدار و فروشنده مایل به ثبت سند در دفترخانه رسمی باشند این امکان نیز وجود دارد و البته اجباری در این خصوص نیست.

وی افزود: راهنمایی و رانندگی برای شهروندان سند خودرو صادر می‌کند و از ابتدای سال تاکنون تعداد 17 هزار خودرو  نوشماره در استان کرمانشاه ثبت شده و بیش از 40 هزار نیز نقل و انتقال خودرو داشتیم همچنانکه تعداد نقل و انتقال خودروها دو برابر تعداد نوشماره‌ هاست.

iranjib.ir