خدمات پلیس+10

پلیس+10
آخرین نظرات

اخبار کشته ها و مفقودین حادثه منا در مکه عربستان سعودی/تعداد کشته شدگان حادثه منا

آخرین آمار جانباختگان و مفقودین حادثه منا بر اساس اعلام مراجع رسمی کشورهای آسیب دیده تا تاریخ 94/8/3 منتشر شد.درحالی که آمار رسمی اعلام شده ازسوی وزیر بهداشت عربستان، تعداد 769 کشته و 934 مجروح بوده، معاون وزیر بهداشت عربستان، حمد بن محمد الضویلع، در تاریخ 7/7/94 مجموع آمار کشته شدگان این حادثه را 4173 نفر ذکر کرده بود که بعداً تکذیب و این خبر از سایت وزارت بهداشت عربستان حذف شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس و روزنامه نیویورک تایمز مورخ 19 اکتبر تعداد کشته شدگان حادثه منا را حداقل 2177 نفر ذکر کرده اند
آمار ذکر شده در جدول فوق با گذشت زمان در چندین مرحله توسط مراجع رسمی کشورها اصلاح شده (مثل مالی، نیجریه، مصر، اندونزی، پاکستان و...) که بطور مستمر در حال افزایش بوده است. لذا باتوجه به روند تصاعدی افزایش این آمارها، به نظر می رسد این ارقام نیز هنوز تا واقعیت آمار نهایی، فاصله زیادی داشته باشد.

 محافل رسانه ای در اسلام آباد گزارش داده اند که وزیر دارایی پاکستان در سفر اخیر خود به عربستان در راستای حق السکوت مقامات پاکستانی در قبال حادثه منا ما به ازای آن مشارکت مالی عربستان را در اجرای پروژه های سرمایه گذاری در پاکستان بدست اورده و همچنین برای کنترل فشارهای زیاد ناشی از اعتراضهای گروههای سیاسی و اجتماعی  و نمایندگان سنا ، برای هر کشته شده مبلغ 5 هزار دلار و برای هر مجروج هزار دلار ازسوی عربستان بطور موقت اختصاص و به مقامات پاکستانی برای آرام سازی جو مردم اعطا شده است .

جدول در ادامه مطلب ///

آخرین آمار جانباختگان و مفقودین حادثه منا +جدول

 

آخرین آمار جانباختگان و مفقودین حادثه منا +جدول

آخرین آمار جانباختگان و مفقودین حادثه منا +جدول

آخرین آمار جانباختگان و مفقودین حادثه منا +جدول


منبع yjc.ir

۹۴/۰۸/۰۳