وبلاگ (آموزش و محتوای همراه )

اطلاع از خدمات استعلامات پلیس+10

وبلاگ (آموزش و محتوای همراه )

اطلاع از خدمات استعلامات پلیس+10

آخرین نظرات

خبرنامه دانشجویان ایران: فرمانده عملیات و کنترل طرحهای ویژه ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ، با اشاره به تقویت یگانهای گشت نامحسوس پلاک خودرو در پایتخت افزود: روزانه 100 خودرو به دلیل تخلف پوشش پلاک اعمال قانون، توقیف و به مراجع قضایی معرفی می شوند.

سرهنگ سعید سپهری در گفتگو با مهر با بیان اینکه برابر ماده دو آیین نامه راهنمایی و رانندگی وسیله نقلیه فاقد پلاک یا دارای پلاک غیر مجاز تا زمان انجام شماره گذاری متوقف خواهند شد گفت: خودروهایی که جهت ورود به طرح ترافیک دوربین گریزی کرده یا پلاک خود را مخدوش کرده باشند توسط گشت های نامحسوس یگان عملیات پلیس راهور متوقف شده و به دادسرای راهنمایی و رانندگی معرفی می شوند.

وی در تعریف پلاک بیان داشت: پلاک قطعه فلزی با ابعاد مشخص بوده و انواع شخصی، دولتی، عمومی، سیاسی، سرویس، کنسولی، نظامی، ویژه، عمرانی، تعمیری و گذر موقت بین المللی دارد.فرمانده عملیات و کنترل طرحهای ویژه ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران با تاکید بر اینکه انوع پلاک غیر مجاز که توسط یگان طرح نامحسوس شناسایی شود اعمال قانون و به مراجع قضایی معرفی می شود گفت: پلاکی که به موجب آگهی قبلی راهنمایی و رانندگی باید تجدید شود یا پلاکی که در کشور خارجی روی وسیله نقلیه نصب و با وجود ورود به ایران و مدت سپری شده تعویض نشده باشد از جمله پلاک های غیر مجاز محسوب می شود.

سرهنگ سپهری ادامه داد: پلاک بین المللی که برای مسافرت با اتومبیل به خارج از کشور از سوی راهور صادر و به اتومبیل پلاک داخلی داده می شود و استفاده از آن در کشور ممنوع است. همچنین پلاکی که اشخاص در ارقام و مشخصات اولیه آن تغییر ایجاد یا پلاک وسیله دیگری را به خودروی دیگری الصاق کنند، از دیگر پلاک های غیر مجاز به شمار می رود.

وی در ادامه افزود: پلاک دست ساز که بدون مجوز راهور به کار برده شود همچنین پلاک خودرویی که با اعلام مراجع صلاحیت دار فرسوده اعلام می شود نیز از دیگر پلاک های غیر مجاز است.

فرمانده عملیات و کنترل طرح های ویژه ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران در رابطه با اعمال قانون رانندگان دارای پلاک غیر مجاز خودرو گفت: نصب پلاک متفرقه یا تغییر استاندارد پلاک وسیله نقلیه 500 هزار ریال اعمال قانون و عدم اقدام به تعویض پلاک حین خرید و فروش وسایل نقلیه 500 هزار ریال اعمال قانون به همراه دارد.

سرهنگ سپهری اظهار داشت: رانندگی با وسیله ای با پلاک غیر مجاز یا پلاک دارای گذر موقت، ویژه، تعمیری یا تعویض نشده از مالک قبلی نیز جریمه 500 هزار ریالی دارد.

به گفته وی، نداشتن پلاک جلو، عقب یا ناخوانا بودن پلاک جریمه 400 هزار ریالی و تغییر محل نصب پلاک وسیه نقلیه 300 هزار ریال اعمال قانون راننده را سبب می شود.

فرمانده عملیات و کنترل طرح های ویژه ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران ادامه داد: عدم نصب پلاک با ابعاد بزرگ تر در قسمت عقب وسیله سنگین حمل بار و مسافر 300 هزار ریال جریمه و بازگشتن درب صندوق عقب وسیله در حال حرکت و نصب و قرار دادن هر شی که مانع دید عقب، جلو و یا پلاک وسیله نقلیه شود 150 هزار ریال اعمال قانون دارد.

سرهنگ سپهری با اشاره به اینکه دست کاری در پلاک وسیله نقلیه همچون دست کاری در اسناد دولتی حساب می شود افزود: این موضوع از طریق مراجع قضایی قابل پیگیری است.

فرمانده عملیات و کنترل طرح های ویژه ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران از مردم خواست به هیچ عنوان پلاک خود را دست کاری نکنند چراکه تیم های نامحسوس گشت پلاک در تمامی معابر پایتخت به ویژه مرکز شهر مستقر هستند و خودرویشان را متوقف و روانه پارکینگ می کنند.

سپهری از تشدید طرح برخورد با پلاک های غیر مجاز خبر داد و گفت: بزودی طرح زوج و فرد نیز توسط دوربین های کنترلی نظارت می شود و حضور ماموران راهنمایی و رانندگی جهت اعمال قانون کمتر می شود ولی با این وجود نیروهای گشت نامحسوس پلاک به صورت ویژه تخلفات در این رابطه را ثبت و کنترل می کند.

نظرات  (۱)

باسلام .

درمورد پلاک های ناخوانا و دارای مشکل . دوامر وجود دارد که قابل  رسیدگی می باشد

1- متاسفانه در تعویض پلاک خودروها اگر پلاک از قبل برای شما وجو داشته  و این پلاک مخدوش شده باشد یا با سهل انگاری خود شخص یا توسط فردی که مدتی پلاک بعنوان امانت نزد ایشان بوده یا در تصادفات و ... پلاک مشکل داشته باشد و معاونت محترم راهنمایی می تواند این پلاک را به پلاک نو تیدیل کند چون هزینه 45 هزارتومان دریافت می شود .

2- اگه یک طرح برای ساماندهی پلاک اجرا شود  و تمام پلاکهای مشکل دار جمع آوری شود و بعد برخورد صورت پذیرد . شکل برخورد خیلی بهتر می باشد .

                                                 باتشکر