وبلاگ (آموزش و محتوای همراه )

اطلاع از خدمات استعلامات پلیس+10

وبلاگ (آموزش و محتوای همراه )

اطلاع از خدمات استعلامات پلیس+10

آخرین نظرات

حبس در انتظار مخدوش کنندگان پلاک/ صدور گواهینامه‌های هوشمند

 مهری در پاسخ به سوالی درباره مجازات کسانی که به مخدوش کردن پلاک خودرویشان اقدام می‌کنند، گفت: مخدوش کردن پلاک از جمله جرایمی است علاوه بر اینکه به لحاظ شرعی کار نادرستی است، برای عاملان آن از شش ماه تا یک سال حبس پیش‌بینی شده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حوادث رانندگی در مرحله نخست سفرهای تابستانی افزایش یا کاهشی داشته، گفت: برابر آمارهای ما حوادث رانندگی در دور نخست کاهش 8 درصدی داشته اما درخصوص تعداد جانباختگان آمار نهایی را پزشکی قانونی اعلام خواهد کرد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی همچنین در ادامه سخنانش با اشاره به استفاده از تجهیزات هوشمند برای کنترل جاده‌ها از نصب 1800 دوربین کنترلی در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی کشور خبر داد.

مهری همچنین با بیان اینکه برای رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی تمهیدات و نظارت‌هایی وجود دارد و جلسات و دوره‌های آموزشی نیز در این خصوص برگزار شده است، گفت: از شهروندان می‌خواهم که تخلفات رانندگی به ویژه تخلفات رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی را به پلیس اطلاع دهند.

 

وی درباره صدور گواهینامه‌های هوشمند رانندگی نیز گفت: در حال حاضر روند صدور گواهینامه‌های هوشمند آغاز شده و آن دسته از افرادی که به تازگی به اقدام دریافت گواهینامه کرده یا برای تمدید آن اقدام کرده‌اند، گواهینامه هوشمند دریافت خواهند کرد. رانندگانی که دارای گواهینامه قدیمی هستند نیز می‌توانند با مراجعه به پلیس درخواست خود را برای تعویض گواهینامه را ارایه کنند. البته گواهینامه‌های قدیمی در حال حاضر از درجه اعتبار ساقط نشده است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به محاسن گواهینامه‌های هوشمند گفت: در این گواهینامه‌ها اطلاعات و سوابق رانندگی و ترافیکی فرد در چیپی که به همین منظور درون گواهینامه‌ها قرار گرفته ذخیره خواهد شد.

ISNA.IR

نظرات  (۱)

۲۴ دی ۹۴ ، ۲۱:۱۳ سعید سعیدی
با سلام
احتراما به اطلاع می رساند که راننده خودرویی متخلف پلاک خود را مخدوش نموده و هر هفته برای اینجاتب برگ جریمه صادر می شود.خواهشمندم شخص خاطی را پیدا نموده و مشکل بوجود آمده را برطرف نمایید.با تشکر
شماره خودرو 71ج719 ایران 77 پژو پارس مدل 87