اخبار پلیس+10

خدمات آنلان دفاتر پلیس+10 و دفاتر پیشخوان دولتی

اخبار پلیس+10

خدمات آنلان دفاتر پلیس+10 و دفاتر پیشخوان دولتی

آخرین نظرات

پلیس+10

ملي

پلاک خودروهای دیپلماتیک/قوانین پلاکهای سیاسی و دیپلماتیک

خودروهای پلاک دیپلماتیک اجازه ورود به خط ویژه ندارند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اظهار گله‌مندی از ورود خودروهای غیرمجاز به محدوده خط ویژه گفت: برای جلوگیری از این وضعیت باید تدابیری اندیشیده شود.
 

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، سید محمود میرلوحی با اشاره به ورود برخی خودروهای پلاک دیپلماتیک به محدوده خط ویژه که عموما از پرسنل سفارتخانه‌های خارجی هستند، اظهار کرد: خودروهای پلاک دیپلماتیک اجازه ورود به خط ویژه را ندارند و نباید این کار را کنند.

وی با اظهار گله‌مندی از تردد بی‌رویه خودروهای غیرمجاز و به ویژه موتورسواران در محدوده خط ویژه، افزود: خط ویژه برای تردد وسایل نقلیه عمومی و به طور مشخص اتوبوس و آمبولانس است و شخص دیگری نباید وارد آن شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه به شدت مخالف ورود خودروهایی غیر از آنچه ذکر کردم به داخل خط ویژه هستیم، گفت: ورود خودروهای غیرمجاز به خط ویژه به این معنا است که یک رانت و مزیتی برای برخی افراد است که فکر می‌کنند از بقیه مردم برترند.

میرلوحی با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از این وضعیت تدابیری اندیشیده شود، افزود: باید به احترام حمل و نقل عمومی و کسانی که از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند از ورود خودروهای غیر مجاز به محدوده خط ویژه جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه حتی خودروهای پلیس هم که ماموریتی ندارند نباید وارد خط ویژه شوند، افزود: این مسئله نیازمند فرهنگسازی است و امکان دارد مشمول زمان شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در سال 66 مسئولیت‌هایی در این رابطه داشته است، ادامه داد: در آن دوره ما تصمیم گرفتیم با خودروهایی که به علت سازمانی بودن و یا برخورداری از حق ماموریت امنیتی فکر می‌کنند که می‌توانند وارد خط ویژه شوند، برخورد کنیم.

میرلوحی با تاکید بر اینکه حتی آمبولانس‌های فاقد بیمار نیز حق ورود به خط ویژه را ندارند، اظهار کرد: نمی‌توان برای هر خط ویژه‌ای گیت گذاشت و عدم ورود به خط ویژه باید در رفتار مردم نهادینه شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پلیس باید با استفاده از دوربین‌هایی موجود در سطح خیابان تردد این خودروها را کنترل و ردیابی کند تا دیگر شاهد ورود خودروهای غیرمجاز به خط ویژه نباشیم.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی