اخبار پلیس+10

خدمات آنلان دفاتر پلیس+10 و دفاتر پیشخوان دولتی

اخبار پلیس+10

خدمات آنلان دفاتر پلیس+10 و دفاتر پیشخوان دولتی

آخرین نظرات

پلیس+10

ملي

میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال 96 چقدر است؟

چهارشنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۵، ۰۷:۲۶ ق.ظ

افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری 96

درصد افزایش حقوق کارمندان بازنشسته در سال 96

موضوع افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در سال 96 و همسان سازی دریافتی این قشر با بقیه کارکنان دولت، بارها در سالهای اخیر از زبان مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس مطرح شده، هر بار هم پاسخی در این باره داده شده است.

با این وجود به نظر می رسد سال 96 قرار است خبرهای خوبی برای این بخش از جامعه به گوش برسد.

نمایندگان: بودجه 96 اوج توجه دولت به حقوق بازنشستگان است

به گزارش خبرآنلاین، محمد فیضی نماینده تبریز در مجلس درباره بودجه سال آینده و توجه دولت به حقوق بازنشستگان، اظهارنظر کرده است. او با بیان اینکه چگونه می‌توان از بازنشسته‌ای که حدود 80 درصد حقوق زمان اشتغالش را دریافت می‌کند انتظار بازگشت مجدد به محیط کارش را نداشت، گفته است: با این حقوق 50 تا 60 درصد زندگی این افراد تأ‌مین می‌شود و با توجه به تورم ایجاد شده، معمولا آنان با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند.

فیضی با تاکید بر اینکه هم برنامه ششم و هم بودجه سال 96 نقطه عطفی در توجه به بازنشستگان است، ادامه داد: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین در بودجه 96 به خصوص برای کسانی که حقوق‌شان کمتر از 2 میلیون تومان است، درخور تدبیر می‌باشد.

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 96 هم درباره افزایش دریافت مستمری بازنشستگان توضیح داده: در لایحه برنامه ششم توسعه که اخیرا به تصویب مجلس رسید مقرر شده بود که حقوق بازنشستگان باید با شاغلین همسان سازی شود که بر این اساس برای سال ۹۶ که اولین سال اجرای برنامه است افزایش حقوق بازنشستگانی که کمتر از دو میلیون تومان حقوق می گیرند، در دست بررسی است.

مفتح توضیح داد: میزان و نحوه افزایش حقوق این بازنشستگان برای سال آینده هم اکنون در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ در دست بررسی و ارزیابی است.

یک نماینده دیگر مجلس که مسئولیت ریاست کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات را هم بر عهده دارد معتقد است: همسان سازی حقوق یک میلیون و 600 بازنشسته در کشور از اولویت های مجلس شورای اسلامی در بودجه سال 96 است.

غلامرضا تاجگردون در این باره گفته: بیش از 2 میلیون و 200 بازنشسته در کشور وجود دارد که حقوق یک میلیون و 600 نفر از آنها زیر 20 میلیون ریال است. افرادی که کمتر از 20 میلیون ریال تاکنون دریافتی داشته اند حقوق آنان نیز در سال 96 افزایش می یابد.

نماینده مردم گچساران و باشت توضیح داده: حقوق بازنشستگان در بخش های مختلف ناکافی است که با اجرای این مصوبه در سال آینده مشکلات این بخش تا حدودی جبران خواهد شد.

حتی برخی نهادهای عمومی هم درباره افزایش حقوق بازنشستگان توضیح داده اند. احمد صافی رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش هم از افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان در سال ۹۶ و به صورت پلکانی خبر داده و گفته: پیشنهاد به حداقل رساندن اختلاف حقوقی شاغلان و بازنشستگان آموزش و پرورش در برنامه ششم به دولت داده شده است.

به گفه او در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده است تا این فاصله کم شود و این مصوبه به شورای نگهبان رفته است و باید منتظر باشیم تا این مصوبه ابلاغ شود.

صافی همچنین گفت: عنوان این طرح «ساماندهی حقوق بازنشستگان است» تا پایان برنامه ششم، فاصله حقوق بین شاغلان و بازنشستگان به حداقل برسد و این خواسته بازنشستگان صحیح است و باید دولت توجه جدی به این خواسته داشته باشد. صندوق بازنشستگی جدولی را پیش‌بینی کرده و اعلام کرده‌اند، بازنشستگان ۱۰ درصد افزایش حقوق در سال ۹۶ داشته باشند، اما این به صورت پلکانی است.

توضیح مسئولان دولتی

ارشدترین مسئول دولتی که درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان توضیح داده، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور است.

او در این باره توضیح داد: سال گذشته تا 20 درصد افزایش حقوق برای بازنشستگانی که دریافتی زیر یک و نیم میلیون داشتند اتفاق افتاد و امسال دولت در لایحه بودجه هزار میلیارد تومان برای تعدیل نابرابری ها در حقوق بازنشستگان در نظر گرفته که مجلس سه هزار و 500 میلیارد به آن اضافه کرد.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی