اخبار پلیس+10

خدمات آنلان دفاتر پلیس+10 و دفاتر پیشخوان دولتی

اخبار پلیس+10

خدمات آنلان دفاتر پلیس+10 و دفاتر پیشخوان دولتی

آخرین نظرات

پلیس+10

ملي

شورای نگهبان «لایحه بیمه اجباری خسارت وارد شده به شخص ثالث» را رد کرد

به گزارش فارس، لایحه بیمه اجباری خسارت وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب جلسه ۲۷ دی‌ماه ۱۳۹۴ مجلس شورای اسلامی در جلسات متعدد شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که نظر این شورا به شرح زیر اعلام می‌شود:

۱- در بند (ث) ماده یک، چنانچه معادل فارسی واژه‌های «ریلی»، «واگن» و «تریلر» وجود دارد ذکر شود و الّا اشکال دارد.

۲- در ماده ۳، واژه «ضوابط»، ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.

۳- بند (پ) ماده ۴، از این جهت که مشخص نیست آیا پرداخت صد در صد آن به صندوق باید در بودجه سنواتی پیش‌بینی شود یا خیر، ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.

۴- در ماده ۵، تصویب شرایط از سوی شورایعالی بیمه، مغایر اصل ۸۵ قانون اساسی شناخته شد.

۵- در ماده ۱۳، اطلاق خسارت بدنی در مورد غیر دیه قتل خلاف شرع است. (باید مطابق مسئله دوم از کتاب ارث که قتل از موانع ارث است در تحریرالوسیله اصلاح شود.)

۶- ماده ۱۶، از این جهت که مشخص نیست آیا ماده ۱۱ بر این ماده حاکم است یا خیر، ابهام دارد؛ همچنین مشخص نیست که موارد مزبور در صورت وجود ترافع نیازمند به رسیدگی قضایی است یا خیر، مبهم بوده پس از رفع ابهام‌های مذکور اظهارنظر خواهد شد.

۷- در ماده ۱۸، با توجه به ذکر تشخیص اثبات نزد مراجع قضایی در بند (ت)، عدم ذکر مراجعه به مرجع قضایی صالح در بندهای (الف) و (ب) این ابهام وجود دارد که در صورت ترافع، تشخیص بیمه‌گر بدون مراجعه به مرجع قضایی صالح لازم‌الاجراست لذا باید این ۲ بند به نحو مذکور اصلاح شوند.

۸- در ماده ۱۹، اگر منظور از «ضوابط»، آیین‌نامه اجرایی مربوطه با توجه به قوانین ذی‌ربط است باید عبارت اصلاح شود چنانچه تعیین ضوابط به معنای تقنین باشد، باید توسط مجلس محترم ضوابط امر مشخص شود.

۹- در تبصره ۲ ماده ۲۶، در خصوص تعیین میزان بازیافت از مسبب حادثه در صورتی که قانونی وجود دارد، صراحتاً مشخص شود و الا مغایر اصل ۸۵ قانون اساسی است. همچنین سایر امور مذکور از مواردی است که باید به صورت آیین‌نامه تصویب شود لذا تصویب آن در قالب دستورالعمل، مغایر اصل ۱۳۸ قانون اساسی است.

۱۰- در بند (ب) ماده ۲۹، عضو ناظر در صورت لزوم باید توسط مجلس محترم انتخاب شود و انتخاب آن از سوی کمیسیون مغایر قانون اساسی شناخته شد.

۱۱- در ماده ۴۲، معادل فارسی واژه «اورژانس» ذکر شود و الّا مغایر اصل ۱۵ قانون اساسی شناخته شد.

۱۲- در انتهای ماده ۴۷، عبارت «حسب مورد» ذکر شود.

۱۳- در ماده ۵۹، تعیین نوع و میزان مجازات‌های مذکور باید حداقل مبتنی بر آیین‌نامه‌ای که متکی به قانون است، باشد. همچنین در تبصره ۳ این ماده، عدم واریز جریمه به خزانه، مغایر اصل ۵۳ قانون اساسی شناخته شد. به علاوه در تبصره ۵، لازم‌الاجرا بودن تصمیمات کمیسیون این ابهام را دارد که به معنای سلب حق مراجعه به مرجع صالح قضایی است، که مغایر اصل ۱۵۹ قانون اساسی است.

تذکر:

۱- در ماده ۴۹، عنوان دقیق ستاد مذکور ذکر شود.

۲- در ماده ۶۷، چون ماده ۳۳، ۳ تبصره دارد واژه «تبصره» به «تبصره‌های» اصلاح شود.

۹۴/۱۲/۱۵

نظرات  (۱۳)

این قانون از تاریخ ۲۹ خرداد ۹۵ لازم الاجراست وطبق ماده ۵۴ این قانون اخذ گواهینامه نیازمند پایان خدمت یا معافیت نیست .(منبع خبر سایت بیمه مرکزی و خبر گزاری مهر)
این قانون از تاریخ ۲۹ خرداد ۹۵ لازم الاجراست وطبق ماده ۵۴ این قانون اخذ گواهینامه نیازمند پایان خدمت یا معافیت نیست .(منبع خبر سایت بیمه مرکزی و خبر گزاری مهر)
سلام خبری نشد 499
سلام .دوستان گرامی مجلس درموردمسائل خدمت کردن درنظام اگرنظردهدبایدباستادکل هماهنگی کندولی مسئله اخذگواهینامه جزوخدمات مملکتیست وباتصویب مجلس فقط تاییدشوراای نگهبان لازم است.
سلام یه خبرخوش گواهینامه صددرصد تصویب شده خبر ایسنا روبخونید شورا فقط به ماده 59 و16 گیر داده باید اصلاح بشه ماده 55 همون گواهینامه بدون مایان خدمت تصویب شده.باورکنید به همین زودی واسه ثبت نام اعلام می کنن
اگه اینطوریه چطور مجلس تصویب کرده ؟ فقط نظر شورا مونده فعلا هیچ چیزمعلوم نیست چون اگه تصویب هم نشه شورا اعلام می کنه هنوزهیچی اعلام نشده
۱۷ اسفند ۹۴ ، ۱۶:۰۶ جواب به هومن
نخیر برادر قانون محرومیت گواهینامه یکی بندهای قانون نظام وظیفه هست و قوانین که به هر نحوی به نظام وظیفه مربوط می شود باید با هماهنگی ستاد کل تصویب شود لینک که گذاشتم برو ببین و بعد اظهار نظر کن.
اقای ج قوانین سربازی بامشارکت ستادکل ومجلس هستش نه تنهایی ستاد کل دوما گواهینامه ازاختیارات مجلس هستش نه ستادکل .الکی اظهارنظرنکن
متاسفانه بعضی از دوستان احساسی برخورد می کنند .مسئله مهمی که دوستان اصلا توجه ندارند این هست که تصویب هر قانون که به نحوی با نظام وظیفه در ارتباط هست باید با همانگی ستاد کل انجام شود و به دلیل اینکه بدون هاهنگی با ستاد کل تصویب شد اجرا نخواهد شد و اگر دوباره منظقی و نه احساسی فکر کنید به این نتیجه می رسید تصویب چنین قانونی رسما بساط خدمت و سربازی را جمع خواهد کرد چون در واقع ارزش کارت پایان خدمت بیشتر برای گواهینامه و گذرنامه هست چون استخدام که رسما وچود ندارد .
این هم لینک سایت خبر آنلاین که حدود و اختیارات مجلس درباره سربازی نشان میدهد .
www.khabaronline.ir/detail/512168/society/373
چراازخودت حرف درمیاری حسین دیروز راهنمایی رانندگی بودم گفتن هنوز شورای نگهبانه.ازخودت حرف درنیاربی سواد
در خصوص مطلبی که اطلاع ندارید صحبت نکنید. بند اخذ گواهینامه در این قانون هست و شورای نگهبان هم ایراد نگرفته است.
گواهینامه هم رد شده .گواهینامه که از اولش هم چون با هاهنگی ستاد کل نبود کنسل شد.
یعنی چی رد کرد درمورد گواهینامه حرفی زده نشده همون ماده 55یعنی اون ردنشده

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی