اخبار پلیس+10

خدمات آنلان دفاتر پلیس+10 و دفاتر پیشخوان دولتی

اخبار پلیس+10

خدمات آنلان دفاتر پلیس+10 و دفاتر پیشخوان دولتی

آخرین نظرات

پلیس+10

ملي

معاون نظام وظیفه عمومی فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: تمهیدات لازم برای معافیت معلولان از خدمت سربازی در قوانین موجود اتخاذ شده است.
حبیب جعفرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: قوانین شفاف و روشنی در ارتباط با وضعیت خدمت نظام وظیفه عمومی اعضای خانواده شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و پیروزی انقلاب، مددجویان کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی همچنین و سیار قشرها وجود دارد.
وی بر ضرورت مطالعه قوانین موجود در این زمینه، بررسی موارد معافیت‌های قانونی و شرایط مورد نیاز برای کسب معافیت تاکید کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین مسائل در این زمینه نحوه معافیت معلولان است، که ماده شش قانون جامع حمایت از حقوق معلولان موضوع را برای مخاطبان خود به طور شفاف و روشن بیان کرده است.
این مسئول در ادامه سخنان خود در ارتباط با شرایط معافیت تعیین شده در این ماده قانونی، گفت: در بند یک این قانون آمده است،  چنانچه یکی از فرزندان اولیایی که خود ناتوان و معلول بوده، هر دو یا یکی از آنها معلول باشد و یا حداقل دو نفر از فرزندان آنها ناتوان و معلول باشند از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می‌شوند.
معاون نظام وظیفه عمومی فرمانده انتظامی آذربایجان غربی ادامه داد: طبق بند دوم قانون مورد اشاره همسرانی که زن ناتوان و معلول خود را سرپرستی می‌کنند مادامی که سرپرستی همسر ناتوان و معلول را بر عهده داشته باشند از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می‌شوند.
جعفرزاده با بیان اینکه افراد واجدالشرایط می‌توانند با استناد کردن به قوانین و ضوابط موجود برای معافیت از خدمت وظیفه سربازی اهتمام داشته باشند، خاطرنشان کرد: برای برخورداری از این امکان باید مدارک مورد نیاز را به مراجع تعیین شده در قانون جهت بررسی تحویل دهند.
وی با بیان اینکه واجدان شرایط باید فرم سه‌برگی برای تعیین وضعیت معلولیت از سازمان بهزیستی آذربایجان غربی تحویل بگیرند، ادامه داد: معرفی‌نامه امور ایثارگران رده خدمتی نیروهای مسلح در صورتی که معلول از کارکنان نیروهای مسلح باشد باید آماده کرده و تحویل دهند.
این مسئول در ادامه سخنان خود پیرامون تشریح مدارک موردنیاز، خاطرنشان کرد: همچنین تحویل همه صفحه‌های شناسنامه، کارت ملی، پدر و مادر و خواهران و برادران، برگ رضایت‌نامه والدین، تصویر برابر اصل شده سند ازدواج مشمول دارای همسر معلول هم موردنیاز است.
معاون نظام وظیفه عمومی فرمانده انتظامی آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود فرا رسیدن سالروز پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی ایران را مورد اشاره قرار داد و ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن این روزها، خاطرنشان کرد: ایام الله دهه مبارک فجر با خاطرات زیادی برای ملت ایران عجین شده است.
این مسئول با اظهار اینکه سربازان جان بر کف و ایثارگران میهن اسلامی همواره پا در رکاب رهبری بوده و برای صیانت از کشورمان در برهه‌های حساس حضور چشمگیر و موثری دارند، بیان داشت: جوانان غیور کشورمان در زمینه‌‌های گوناگون همواره منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی را فصل‌الخطاب قرار می‌دهند.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی