اخبار پلیس+10

خدمات آنلان دفاتر پلیس+10 و دفاتر پیشخوان دولتی

اخبار پلیس+10

خدمات آنلان دفاتر پلیس+10 و دفاتر پیشخوان دولتی

آخرین نظرات

پلیس+10

ملي

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، علیرضا رضایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس ماده 5 قانون بیمه در صورتی که علت اصلی وقوع تصادف با نظر کارشناسان پلیس راهور، یکی از تخلفات حادثه‌ساز باشد گواهینامه فرد مقصر از یک تا سه ماه توقیف می‌شود و رانندگی فرد در این مدت حکم رانندگی بدون گواهینامه را دارد.

وی ادامه داد: از این پس گواهینامه همه رانندگان متخلفی که با رعایت نکردن یکی از موارد هفده‌گانه، موجب بروز تصادف جرحی شوند با توجه به سوابق رانندگی آنان از یک تا سه ماه توقیف می‌شود.

رضایی تصریح کرد: پس از وقوع تصادف میزان جریمه‌ها، ارتکاب تخلفات حادثه‌ساز قبلی، تعداد تصادفات و غیره مورد بررسی کارشناسان راهنمایی و رانندگی قرار می‌گیرد و مدت زمان توقیف گواهینامه راننده متخلف بر این اساس و به طور دقیق ارزیابی می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی با اشاره به عناوین تخلفات حادثه‎ساز که به ضبط گواهینامه از سوی پلیس منجر می‌شود، افزود: هر گونه حرکات نمایشی مانند دور زدن درجا حرکت بر روی یک چرخ یا حرکت آکروباتیک در سطح راه‌ها و خیابان‌ها، دور زدن در محل ممنوع، عبور وسایل نقلیه از پیاده‌رو، نقص سیستم روشنایی وسایل نقلیه هنگام شب و عبور از محل ممنوع از جمله این تخلفات است.

وی در پایان گفت: از دیگر تخلفات می‌توان به سبقت غیرمجاز، تجاوز از سرعت مجاز، عبور از چراغ قرمز راهنمایی، عدم رعایت حق تقدم عبور، حرکت به طور مارپیچ در راه‌ها، تجاوز یا انحراف به سمت چپ معابر، عدم رعایت فاصله مناسب با وسیله نقلیه یا عدم توجه به جلو، گردش به چپ یا به راست در محل ممنوع، روشن نکردن چراغ جلو در هنگام شب و در موقع لزوم، رانندگی با وسیله نقلیه دارای عیب و نقص فنی، عدم رعایت شرایط مندرج در گواهینامه از قبیل استفاده از سمعک، عینک یا تجهیزات خاص و مصرف مواد روان گردان و مشروبات الکلی، اشاره کرد.

منبع: فارس

نظرات  (۱)

مفید بود. مرسی

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی